Квитки
Ua En
Ua En
Адреса:
с. Мотижин, Макарівський район (Житомирська траса, 29 км)
Графік роботи:
Сб-Нд 10.00 - 20.00
Як з нами зв'язатися:

Підсумки четвертого сезону тюльпанів у Добропарку

Підсумки четвертого сезону тюльпанів у Добропарку

Сезон 2023 року виявився для нас роком відродження після трагічної окупації Макарівського району, Київської області. Упродовж 34 днів, з 27 лютого до 1 квітня 2022 року, територія парку повністю перебувала під контролем російських військ. Після звільнення території, завдяки непереможним ЗСУ та величезній роботі розміновувальників з ДСНС, команда парку отримала можливість повернутися на територію.

Парк був зруйнований вщент. З головної будівлі залишилися лише два білі мармурові леви, які стали символом незламності Добропарку. Вся техніка була знищена або викрадена окупантами. Протягом року плідної роботи, підтримці волонтерів та відвідувачів, нам вдалося відновити парк з нуля.

Головна будівля Добропарку після окупації

Навесні 2023 року, 27 квітня – 21 травня, Добропарк знову відкрив свої двері для відвідувачів. За підтримки наших партнерів з Нідерландів, ми висадили 136 найкращих сортів тюльпанів, які створили яскраві та безмежні квіткові полотна з 3 мільйонів тюльпанів! Особливим подарунком від наших голландських партнерів став унікальний тюльпановий мікс «Українська мужність», що символізує незламність, мужність та силу українського народу.

Тюльпановий мікс «Українська мужність»

Для справжніх любителів квітів, які вподобали наші сорти тюльпанів, ми підготували чудову опцію – придбати тюльпани прямо з поля. Продаж квітів для нас – це в першу чергу популяризація культури садівництва та обмін безцінним досвідом. Для відвідувачів, які не встигли придбати цибулини тюльпанів у період сезону, ми з радістю повідомляємо, що вони матимуть можливість зробити онлайн-замовлення восени. Подробиці щодо онлайн-продажів будуть оголошені заздалегідь на нашому веб-сайті та соціальних мережах Добропарку.

Тюльпани прямо з поля

Окрему увагу заслуговують благодійні заходи, які проходили на території Добропарку з метою підтримки Збройних Сил України. Міжнародний Благодійний Фонд “Незламна Українська Нація” організував благодійний концерт з участю лауреатів всеукраїнських та міжнародних пісенних конкурсів з метою збору коштів на літальні апарати MAVIC 3 для військових частин А1008 і A3425. У концерті взяли участь такі виконавці, як Жанна Алтавська, Анжела Ярмолюк, Тетяна Юдіна, Kohanets, ансамбль “Чебреці” та “Козацькі джерела”.

Учасники Мережі захисту культурної спадщини в контексті солідарної економіки провели акцію«Пізнавай та відновлюй. Себе. Свій дім. Україну!», спрямовану на залучення волонтерів та надання допомоги “Добропарку” та селу Мотижин. Головна мета акції полягала в підтримці місцевого бізнесу та наданні соціально-психологічної допомоги жителям деокупованого села Мотижин. Також був проведений збір коштів на закупівлю 2 нічних камер для автомобілів 31-ї бригади Збройних Сил України, частина військовослужбовців цієї бригади саме з Макарівського району.

У рамках акції була проведена презентація чаю «Квітуй, земля», травника у третьому поколінні Вадима Жигуна, який був подарований Добропарку! Лекторка  Марія Газнюк, наукова співробітниця, кураторка колекції пряно-смакових рослин відділу культурної флори Національного ботанічного саду ім. Гришка, провела лекцію на тему «Ароматичні лікарські рослини в щоденному харчуванні українців – запорука здоров’я». Майстриня петриківського розпису  Наталії Підгірної-Бабин провела квітковий майстер-клас для учасників акції. Фіналом акції був концерт групи IL Men з презентацією пісні «Ти моя Україно!». Важливим моментом акції була висадка клумби лікарських та їстівних рослин «Солідарна Україна» від Slow Food Ukraine на території Добропарку. Ботанічна колекція Добропарку доповнилась понад 25 рослинами.

Говорячи про сезон тюльпанів у цифрах, ми прийняли рекордну кількість відвідувачів – більше 100 000! Дякуємо Вам за те, що разом із нами! Дякуємо, що розділяєте  красу квітів та підтримуєте нашу працю! Дякуємо за ваші щирі усмішки та яскраві фотографії! 

Чекаємо на Вас у Добропарку на провансовий сезон лаванди 15 червня – 31 липня! На вас чекатиме 6 гектарів лаванди, 4 лавандові локації, 5 різних сортів духмʼяної лаванди, будиночок з сувенірною продукцією, глемпінг, пляжна зона у Dobropool та багато чого іншого!

Автор: Кузнєцова Анастасія